Orleans Masters 29 Maret 2018

1 Marvin Emil SEIDEL Josche ZURWONNE 21-13 21-19
Linda EFLER Eva JANSSENS
2 Selvaduray KISONA Ying Ying LEE 21-19 21-13
3 Andika RAMADIANSYAH Rehan Naufal KUSHARJANTO 21-17 21-18
Mychelle Crhystine BANDASO Siti Fadia Silva RAMADHANTI
4 Alfian Eko PRASETYA Akbar Bintang CAHYONO 19-21 21-15 21-15
Marsheilla Gischa ISLAMI Winny Oktavina KANDOW
5 Evgenij DREMIN Rodion ALIMOV 22-24 21-19 21-14
Evgenia DIMOVA Alina DAVLETOVA
6 Natalia PERMINOVA Luise HEIM 21-13 22-24 21-9
7 Mayu NAKAMURA Maryna ILYINSKAYA 21-15 21-10
Miku SHIGETA Yelyzaveta ZHARKA
8 Neslihan YIGIT Aliye DEMIRBAG 21-8 21-8
9 Alexandra BØJE CHEAH Yee See 18-21 21-8 21-16
Sara LUNDGAARD Yen Wei PECK
10 Mark LAMSFUSS Peter KAESBAUER 21-18 21-17
Marvin Emil SEIDEL Johannes PISTORIUS
11 Sameer VERMA Thomas ROUXEL 21-16 21-15
12 Akbar Bintang CAHYONO Jelle MAAS 22-20 18-21 21-14
Moh Reza Pahlevi ISFAHANI Robin TABELING
13 Nikita KHAKIMOV Evgenij DREMIN 21-12 12-21 23-21
Andrey PARAKHODIN Denis GRACHEV
1 Rasmus GEMKE Eetu HEINO 21-16 21-13
2 Ronan LABAR Joachim FISCHER NIELSEN 16-21 21-17 21-19
Audrey FONTAINE Alexandra BØJE
3 Gregoria Mariska TUNJUNG Mugdha AGREY 21-11 21-9
4 Mark CALJOUW Victor SVENDSEN 21-14 21-9
5 Ruselli HARTAWAN Martina REPISKA 21-13 18-21 21-14
6 Amalie MAGELUND Kilasu OSTERMEYER 21-18 16-21 21-13
Freja RAVN Iris TABELING
7 Sabar Karyaman GUTAMA Tang Jie CHEN 21-12 21-16
Frengky Wijaya PUTRA Pang Ron HOO
8 Jan O JORGENSEN GURUSAIDUTT R. M. V. 22-20 17-21 21-17
9 Frederik COLBERG Jacco ARENDS 20-22 21-18 22-20
Joachim FISCHER NIELSEN Ruben JILLE
10 Gabriela STOEVA SOONG Fie Cho 24-22 21-18
Stefani STOEVA TEE Jing Yi
11 Emilie LEFEL Mychelle Crhystine BANDASO 21-13 13-21 22-20
Anne TRAN Winny Oktavina KANDOW
12 Alexander ROOVERS Sam PARSONS 21-17 13-21 21-17
13 Yea Ching GOH Febriana Dwipuji KUSUMA 13-21 21-14 21-17
YAP Cheng Wen Ribka SUGIARTO
1 Shiori SAITO Yvonne LI 21-14 21-9
2 Peter KAESBAUER Sam MAGEE 21-18 21-16
Olga KONON Chloe MAGEE
3 Jacco ARENDS Richard EIDESTEDT 21-15 21-16
Selena PIEK Clara NISTAD
4 Niclas NOHR Robin TABELING 24-22 21-8
Sara THYGESEN Cheryl SEINEN
5 PARUPALLI Kashyap Joshua MAGEE 21-11 21-14
6 Mia BLICHFELDT Ozge BAYRAK 21-10 21-10
7 Francis ALWIN Milosz BOCHAT 15-21 21-17 21-17
K. Nandagopal Adam CWALINA
8 Lucas CLAERBOUT Emil HOLST 16-21 21-15 21-10
9 QI Xuefei Linda ZETCHIRI 21-18 21-14
10 Selena PIEK Agatha IMANUELA 17-21 21-18 21-16
Cheryl SEINEN Siti Fadia Silva RAMADHANTI
11 Kasper ANTONSEN Thom GICQUEL 18-21 21-12 21-11
Niclas NOHR Ronan LABAR
12 Chun Kang SHIA Mathieu GANGLOFF 21-17 21-12
Wee Gieen TAN Tom RODRIGUES
13 Delphine DELRUE Celine BURKART 21-18 21-13
Lea PALERMO Jenjira STADELMANN
14 Lucas CORVEE Nhat NGUYEN 21-14 19-21 21-17